Máte dotaz nebo se chcete objednat? Volejte 499 859 755 nebo 499 813 978

Estetické zákroky v oblasti prsou

Estetické zákroky v oblasti prsou 

V oblasti prsou je možné provádět zvětšení, zmenšení, modelaci prsou a případné kombinace a dále rekonstrukční zákroky.

U mužů se v oblasti prsu řeší tzv. gynekomastie, kdy se odstraňuje nadměrně zvětšená prsní žláza, což může být podmíněno například hormonálně.

U žen je nejpopulárnější zvětšení prsou (augmentace), které se provádí převážně pomocí implantátů. Tato technika představuje použití cizorodého materiálu vyrobeného ze silikonu a je třeba počítat s nutností následných operací v budoucnu. Obecně říkáme, že implantáty vydrží 10 - 15 let, ale nemusí to být pravidlem. Nemusí být nezbytně problém v samotném implantátu, ale lidské tělo se za 10 - 15 let samo o sobě mění a tak se mění i ženské prsy. Proto například s nárůstem hmotnosti pacientky ve vyšším věku mohou být prsy nakonec nadměrně velké, a provádí se spíše jejich modelace s vyjmutím implantátu.

Bez použití implantátů se provádí modelační operace prsou případně jejich redukce (zmenšení), při nichž se zmodeluje a ev. zredukuje objem prsní tkáně, zvedne se poloha dvorců a odstraňuje se kůže tak, aby prsy nabyly opět mladistvější vzhled.

Rekonstrukční zákroky na prsech se provádějí převážně z důvodu stavu po léčbě rakoviny, případně jako preventivní zákroky u pacientek s genetickou predispozicí ke vzniku karcinomu prsu. Možností rekonstrukce je mnoho a problematika vesměs spadá do zákroků, které jsou hrazeny zdravotní pojišťovnou.

Zajímavou problematikou je zvětšování ev. rekonstrukce prsou pomocí vlastní tukové tkáně (také viz Lipofilling). Jedná se o techniky, kdy po odběru vlastního tuku z jiných částí těla se mohou prsy buď zvětšit (augmentace kosmetická) anebo se tukem mohou vyplnit určité nerovnosti nebo defekty, které vznikly po léčbě rakoviny a zanechaly nevzhledné deformity prsou.