Máte dotaz nebo se chcete objednat? Volejte 499 859 755 nebo 499 813 978

Otok

Otoky jsou velkým problémem u našich pacientů po operaci rukou. Jistě i jinde na těle jsou nepříjemné, ale na ruce je otok největším ničitelem našich výsledků. Je to dáno tím, že dlouhodobý otok na ruce způsobí, že se tkáně k sobě lepí a ruka tuhne. To pak vede k omezení pohybu a trvalým následkům. Otok řešíme prakticky hned, jakmile ho objevíme. Základem je polohování ruky nad hlavu, resp. výše, než je srdce. Dále pomáhá chlazení. Po zhojení ran na ruce při otoku je možné použít kartáčování ruky od prstů směrem k srdci, a použití obvazů typu Coban, které otok mechanicky vytlačují. Pomáhá nám i řízená rehabilitační léčba s využitím manuální nebo přístrojové lymfodrenáže. Pokud tyto jednoduché kroky nepomohou, můžeme eventuálně nasadit medikamentózní léčbu otoku např.  krátkou kůrou kortikoidy.

Otoky v chirurgii ruky prostě nechceme!

Naše další služby

Pracoviště naší společnosti pokrývá svými specialisty chirurgické obory, kterými jsou všeobecná chirurgie, proktologie (nemoci konečníku), chirurgie prsní žlázy, plastická chirurgie a chirurgie ruky.

                                 
 
 

Vážení pacienti,

Vaše osobní údaje jsou zpracovávány ve zdravotnické dokumentaci v plném souladu s platnými právními předpisy zejména v souladu se zákonem č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování (zákon o zdravotních službách) a jeho prováděcími předpisy. Jejich zabezpečení a ochrana je zajištěna v souladu s těmito předpisy i v souladu s Obecným nařízením Evropského parlamentu a Rady EU  2016/679 o ochraně osobních údajů (tzv. GDPR). Kromě možnosti přístupu k Vašim osobním údajům námi zpracovávaným, máte právo požadovat jejich opravu či omezení zpracování pokud zjistíte, že jsou tyto údaje nesprávné, nepřesné, změnily se atd. Poskytování Vašich osobních údajů je zákonným požadavkem a máte jako pacient povinnost je poskytnout, stejně jako zdravotnický pracovník má právo je po Vás požadovat. Odpovědnou osobou , na kterou se můžete obracet, je Váš ošetřující lékař.