Máte dotaz nebo se chcete objednat? Volejte 499 859 755 nebo 499 813 978

Pokyny před a po plastické operaci víček

Blefaroplastika, aneb plastická operace horních i dolních víček s sebou nese nutnost předoperační přípravy i následné pooperační péče. Níže jsme pro vás sepsali nejdůležitější pokyny pro bezproblémový průbeh blefaroplastky před i po ní.

Předoperační příprava

 • Po konzultaci s ošetřujícím lékařem je třeba vysadit léky bránící srážení krve (Warfarin, Clopidogrel, Godasal, Anopyrin).
 • Měsíc před operací neužívejte Wobenzym a podobné přípravky. Jeho podávání je možné až s odstupem po operaci a po dohodě s operatérem. 
 • Minimálně 3 týdny před operací by nemělo proběhnout žádné akutní onemocnění, jako je např. viróza.
 • K operaci se prosím dostavte nenalíčena.
 • Po operaci si sjednejte odvoz a doprovod domů.
 • Předem si zajistěte ledovací gelové polstářky a borovou vodu k obkladům a také mulové čtverce, které do ní budete namáčet.  

Pooperační péče

Pro dobrý pooperační průběh je zásadní klidový režim, minimálně 48 hodin po operaci. Minimalizuje se tím riziko krvácení a otoků, a tím se zajišťují lepší podmínky pro hojení. 

 • Operační rána je přelepena proužkem náplasti, která se ponechává až do odstranění stehů. 
 • Přes náplast si doma přikládejte po dvou hodinách obklady, cca 20 min. po dobu alespoň prvních 3 dnů. K tomu je možné použít předem připravené gelové polštářky nachlazené v lednici, nikoli v mrazáku nebo mulové čtverce, které uchováte v lednici v misce s převařenou nebo neperlivou balenou vodou. Pro tento účel je možné použít i borovou vodu. Obklady omezí vznik otoků a modřin a tím zlepší pooperační hojení. 
 • Mírné krvácení z rány nebo i lehké prosáknutí náplasti na ráně je po operaci normální a ustane do druhého dne.
 • První týden po operaci se nepředklánějte, nezvedejte těžká břemena, neuklízejte. Spát můžete se zvýšenou polohou hlavy /2 polštáře/ a rovně na zádech, ne na boku.
 • První týden oči příliš nenamáhejte čtením, sledováním televize nebo prací na počítači. Lehká kancelářská práce je možná  2. - 3. den po operaci, plná fyzická zátěž po 14 dnech, stejně tak běžná kosmetika a líčení.
 • Stehy se odstraňují 5. -7. den podle domluvy s operatérem. Pár dní po odstranění stehů je vhodné jizvu i kůži víčka začít promašťovat krémem a provádět tlakové masáže k zjemnění jizvy. Masáže provádíme tak jako u jiných jizev po dobu asi 30 sekund, každý kousek rány zvlášť, a působíme pouze tlakem, nikoliv krouživým pohybem.  Tento postup opakujte alespoň 3 minuty 2-3x denně po dobu 1 měsíce. 
 • Opalování je možné až po úplném vyblednutí jizvy  (dříve jen po jejím zakrytí anebo nanesení opalovacího krému s ochranným faktorem alespoň 50).

Naše další služby

Pracoviště naší společnosti pokrývá svými specialisty chirurgické obory, kterými jsou všeobecná chirurgie, proktologie (nemoci konečníku), chirurgie prsní žlázy, plastická chirurgie a chirurgie ruky.

                                 
 
 

Vážení pacienti,

Vaše osobní údaje jsou zpracovávány ve zdravotnické dokumentaci v plném souladu s platnými právními předpisy zejména v souladu se zákonem č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování (zákon o zdravotních službách) a jeho prováděcími předpisy. Jejich zabezpečení a ochrana je zajištěna v souladu s těmito předpisy i v souladu s Obecným nařízením Evropského parlamentu a Rady EU  2016/679 o ochraně osobních údajů (tzv. GDPR). Kromě možnosti přístupu k Vašim osobním údajům námi zpracovávaným, máte právo požadovat jejich opravu či omezení zpracování pokud zjistíte, že jsou tyto údaje nesprávné, nepřesné, změnily se atd. Poskytování Vašich osobních údajů je zákonným požadavkem a máte jako pacient povinnost je poskytnout, stejně jako zdravotnický pracovník má právo je po Vás požadovat. Odpovědnou osobou , na kterou se můžete obracet, je Váš ošetřující lékař.