Máte dotaz nebo se chcete objednat? Volejte 499 859 755 nebo 499 813 978

Estetické zákroky v oblasti obličeje

Estetické zákroky pro omlazení obličeje

Omlazení (rejuvenace) obličeje metodami plastické estetické chirurgie je s výhodou možné kombinovat. Správně zkombinované zákroky dle individuální potřeby pacienta přinášejí znásobení efektu omlazení, než kdyby se prováděly zákroky samostatně. Takové komplexní ošetření obličeje zahrnuje metody liftingu (zvednutí), např. zvednutí obočí (browlift), zvednutí pokleslé tváře (facelift), doplněný případně povytažením kůže krku (necklift). Metody resekční, při nichž se odstraňuje tkáň se týkají oblasti víček (horní nebo dolní blefaroplastika),  horního rtu (zkrácení rtu, tzv. liplift) a dále zahrnuje např. liposukci nadbytečného tuku v oblasti podbradku. Stárnoucí obličej často vyžaduje na některých místech také doplnění tkáně v důsledku probíhající atrofie, což provádíme nejlépe pomocí odběru a přenesení vlastního tuku. Jedná se o metodu lipofillingu, který používáme do oblasti spánků, vrásek na čele, pod obočí, oblasti tváří, nosoretních rýh, vrásek na horním rtu, do oblasti brady k zvýraznění projekce, atd. V neposlední řadě se při rejuvenaci uplatňuje i ošetření povrchu kůže obličeje, kterým se mění textura kůže, odstraňují se různé skvrny a celkově se kůže vyhlazuje. V rámci tohoto ošetření se využívá metod peelingu a ošetření laserem, případně doplnění aplikací tuku s regeneračním potenciálem.

Cena kombinovaných zákroků se odvíjí od celkové pracnosti a délky operace a stanovuje se individuálně po domluvě s operatérem a po zvážení potřeby jednotlivých složek omlazení. 

V problematice stárnoucího obličeje řešíme mnoho problémů najednou s použitím technik, které se vzájemně s výhodou kombinují k dosažení synergie. Samotné techniky nezajistí takový výsledek, jako jejich kombinace (1+1=10 nikoliv 2).

Následující stránky stručně shrnují techniky, které svou kombinací vedou k nejlepším výsledkům v oblasti estetické chirurgie stárnoucího obličeje. Je zde uveden výčet problémů s možným návrhem řešení, které je dále dle potřeby do podrobností rozvedeno po prikliknutí.

 

Problém        Způsob řešení     
     
Pokles tkání    
Povislé obočí   Browlift
Povislá kůže tváře a krku    Facelift / Necklift
Pokleslý a prodloužený horní ret   Liplift (zkrácení horního rtu) 
Nadbytek tuku pod bradou   Liposukce podbradku
Povislá kůže horních víček   Horní blefaroplastika 
Povislá kůže dolních víček   Dolní blefaroplastika 
     
Atrofické změny    
Atrofie v oblasti spánků   Lipofilling 
Atrofie pod obočím a oblasti horního víčka  

LipofillingAugmentační blefaroplastika 

Atfofie tkání v centrální části obličeje   Lipofilling 
Hluboké nosoretní rýhy, Marionety, pokleslé koutky  

Lipofilling vrásek tukem nebo výplň hyaluronovou kyselinou 

     
Kvalita a textura kůže     
Pigmentové skvrny a jemné vrásky, celkové zhoršená textura  

Laser

Chemický peeling

Nano fatgrafting 

Tmavé kruhy pod očima   Nano fatgrafting  
Hlubší vertikální vrásky kolem úst a jinde na tváři (brada, čelo, glabela)   SNIF (aplikace tuku jehlou) 
Vrásky v důsledku působení mimických svalů    Botulotoxin A